Bağlanma Korkusu Olan Erkeğe Nasıl Davranmalı ?


Bağlanma korkusu olan erkekle başa çıkmak her zaman çok da kolay olmayabilir. Erkekler, önceki ilişkilerinde yaşadıkları sorunlar nedeni ile karşısındaki insana bağlanmaktan çekiniyor olabilir. Onun bu tutumunu değiştirmek çoğu zaman çok kolay olmasa da size güvenebileceğini anladığı andan itibaren sizden vazgeçmesi çok zor olacaktır. Bu nedenle kendinize, sevgilinize ve ilişkinize zaman vermelisiniz.

Acele etmek çoğu zaman ilişkilere zarar vereceği için olayları akışına bırakmayı denemelisiniz. Bağlanma korkusu yaşayan bir erkeğin üstüne gitmemeli ve bunun için onu zorlamamalısınız. Size bağlanması için karşınızdaki insana baskı yaptığınızda onu kendinizden uzaklaştırabilirsiniz. Bu nedenle daha temkinli ve dikkatli davranmalısınız.

Bağlanma korkusu olan bir erkeğe, bu korkusunu yenmek için bir zaman tanımalısınız. Etrafındaki insanlara güveni azalan bu erkek, herkese daha temkinli yaklaşmak isteyebilir. Bu nedenle size tam anlamı ile güvenene kadar ve aklındaki soru işaretleri cevabını buluncaya kadar onu sık boğaz etmemelisiniz. Bu tarz bir korku yaşadığını düşündüğünüz bir erkeğe daha yumuşak ve sakin davranmaya özen göstermelisiniz. Onu hiçbir şey için zorlamamalı ve ilişkinizin gidişatını akışına bırakmayı denemelisiniz. Sizin diğerlerinden farklı olduğunuzu gören erkek, kendiliğinden size adım atmaya ve size bağlanmaya başlar. Bu sayede ilişkiniz kısa süre içinde hiç beklemediğiniz bir şekilde ilerleyebilir. Sadece ilk başlarda daha sakin ve anlayışlı olmaya özen göstermelisiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir