Çekici Görünmenin Yolları Nelerdir?


Birçok kişi “karşı cinse nasıl daha çekici görünürüm veya vazgeçilmez olmak için ne yapmalıyım?” gibi soruların cevabını merak ediyordur. Bunun cevabını bulabilmek için öncelikle karşı tarafı tanıyıp, anlamak gerekir. Sizden, ilişkisinden, işinden veya hayattan beklentilerine göre cevaplar değişebilir. Biz konuyu daha geniş bir açıdan ele aldık ve vazgeçilmez kadın olmak için neler yapabileceğinizi yazdık.

  • İnsanlara gerçekten ilgi gösterin. Gerçekten sevimli olanlarla yapmacık olanlar arasındaki en büyük fark insanlara gerçekten ilgi göstermeleridir. Birisiyle konuşurken gerçekten dinleyin, sorular sorun ve uygun tepkiler verin.
  • Kişilerin isimlerini hatırlayın ve onlara isimleri ile hitap edin. İnsanlar kendilerine isimleri ile seslenenlere cevap vermeye eğilimlidir. İnsanlar kendilerine isimleri ile hitap edenlere karşı sıcak davranırlar ve tek bir görüşmeden sonra birisinin ismini hatırlamak etkileyicidir.
  • Yorum yaparken cömert olun ve size yorum yapıldığında zarif olun. İnsanlara pozitif davranışları ve başarıları karşısında kredi vermek, çekici ve karakter sahibi bir kişiliğin belirtisidir. Aynı şekilde, size yapılan iltifatları zarif bir biçimde kabul eder ve basitçe teşekkür ederseniz, karşınızdakini etkilersiniz.
  • Başkalarını sıkı bir el sıkışma ve göz teması ile selamlayın. Sıkı bir el sıkışma genel olarak güçlü bir kişilik ve özgüven belirtisidir. Göz teması insanlara ilgili görünmenizi ve bağlantı kurmanızı sağlar.
  • Özgüvenle hareket edin. Kendinden emin görünmek için her zaman iyi bir duruş sergilemeye çalışın, başınızı dik tutun, neşeli ve canlı görünmeye çalışın. Parlak bir kişilik kendi başına bir çekiciliktir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir