Evlilik Terapisti

Erkek Nasıl Neşelendirilir?


Erkeğinizin karadenizde gemileri battığında, yakın zamanda yaşadığı bir olay nedeniyle aynı anda birçok duyguyu bir anda yaşıyor olabilir ve belki de biraz neşelenmeye ihtiyacı vardır. O, bu konuda konuşmaya hazır olmasa da, bir önemi yoktur, çünkü onun kendisini iyi hissetmesini sağlayacak tek kişi olduğunuzu bilirsiniz. Gerek eski şakalarınız, gerekse de tatlı, sabırlı bir kalp ile erkeğinizi neşelendirin ki, kendini yine eskisi gibi iyi hissedebilsin.

  • Ona başınıza gelen saçma bir şeyi anlatarak dikkatini dağıtmaya çalışın. Son birkaç gündür başınıza gelen berbat deneyimlerinizi konuşarak biraz da olsa kederini dağıtabilirsiniz.
  • Ona bol bol şefkat gösterin. Onunla kaliteli vakit geçirin ve sarılarak öpücükler yağdırın. Biraz sevgi ve şefkat ile mutluluğunu önemseyen biri olduğunu bilmesi moralini oldukça düzeltecektir.
  • Aklından geçen her hangi bir şey hakkında konuşmayı önerin. Konuşmaya hazır olduğunda onu dinleyebileceğinizi söyleyin. Bazen insanlar kendilerini iyi hissetmediklerinde, arkadaşları bir sorun varmış gibi davranmaktan kaçarlar.
  • Ona bir geçmiş olsun hediyesi verin. Yeni bir basket topu, kolonya ya da bir sinema bileti gibi seveceğini bildiğiniz bir şeyler alabilirsiniz. Onun arkadaşı olmaktan mutlu olduğunuzu ve kendini daha iyi hissetmesine yardım etmek istediğinizi belirten ufak bir not yazın.


Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir