Erkek
Erkek

Erkekleri İlişkiden Soğutan Nedenler


Farkında olmadan yaptığınız pek çok hareket eşinizi sizinle birlikte olmaktan soğutabilir. Onu sizden uzaklaştıran nedenler olduğunu hiç düşündünüz mü? Farkında olmadan erkeğinizin giderek uzaklaşmasına engel olmak ve ilişkinizi canlı tutmak için aşağıdaki davranışları yapmayınız.

Kıskandırmaya çalışmak: Sosyal paylaşım sitelerine sırf eşinizi kıskandırmak için sanki başka bir erkekle flört ediyormuş gibi durumlar mı yazıyorsunuz ya da başka bir erkeğin fotoğraflarını mı atıyorsunuz? Bunu başarmış olursunuz. Eşinizin eline seksten soğutmak için pek çok neden vermiş olabilirsiniz. Bunun mükemmel bir nedeni de vardır. Çünkü siz başka bir erkekle ilgileniyormuşsunuz gibi algılayacaktır ve oldukça haklı bir neden.

Depresiflik: Karşısında ki kadının depresif hareketleri bir erkeğin hiç hoşuna gitmeyecektir. Erkekler kendi kendine yetebilen bir kadınla birlikte olmak isterler.

Değiştirmeyi istemek: Her erkek kendisini sırf onu o olduğu için kabul eden kadını severler. Ona bağımlı kalırlar. Onu değiştirmeye çalışmanız emin olun onun tarafından hiç hoş karşılanmayacaktır. Onun dış görünüşü olsun, duygusal düşünceleri olsun, bu gibi şeyleri değiştirmeye çalışmanız onun üzerinde negatif bir etki bırakacaktır ve yatakta da seksten soğutacaktır.

Taklitçilik: Dış görünüşünüz ya da hareketleriniz ona bir başkasını kesinlikle hatırlatmamalıdır. Siz tamamen özgün olmalısınız. Erkek bu özgünlüğü hissetmeli ve sizi siz olduğu için kabul etmeli. Bu şekilde kendilerini özel hissederler. Eğer siz taklitçilik yaparsanız o kendisini özel hissetmeyecektir. Bu da onu seksten soğutacaktır.

Geç kalmak: Ona hayatı boyunca unutamayacağı seks dolu tutkulu bir gece planlıyor olabilirsiniz ve bu gecenin mükemmel olması için birçok hazırlık yapmak isteyeceksiniz. Mükemmel iç çamaşırları, mükemmel kokular ve bunlar gibi birçok şey. Artık sabırsızlanıyorsunuz ve heyecanla hazırlıklara devam ediyorsunuz. Fakat unutmayın ki eşinizde sizin kadar heyecan ve sabırsızlıkla sizi bekliyor. Siz hazırlıkları arttırırsanız ve süresini uzatırsanız bu eşinizi pek memnun etmeyecektir. Erkekler yatakta çok bekletilmekten hoşlanmazlar.

Aşırı parfüm kokusu: Parfüm kokusunu eşiniz çok seviyor olabilir. Sizde kullanmaktan hoşlanıyorsunuz. Ama işin dozunu kaçırırsanız ve fazla parfüm kokusunun eşinizi memnun etmeyecektir. O sizin kokunuzu istiyor ama siz ona aşırı fazla bir parfüm kokusu veriyorsunuz çok itici bir durum. Bu yüzden parfümü az ve yeterince kullanmanız gerekir. Eşinizin burnunun direğini düşünün.

Uzun tırnaklar: Uzun tırnaklarla kendinizi seksi mi hissediyorsunuz. Ama korkarım ki erkekler sizinle aynı fikirde değil. Erkekler doğallıktan yanadır. Doğal olmanızı isterler. Ayrıca seks sırasında canını yakabileceğiniz düşüncesi de cabası.

Dedikoduculuk: Siz hep başka kadınlar hakkında olumsuz şeyler söylerken eşiniz bunu dinlemekten hiç haz almayacaktır ve dedikoducu biriyle de seks yapmak emin olun pek hoşlarına gitmeyecektir. Çünkü sizin de dedikodunuzu yapacağınızı düşünürler.

Çok uğraştırmak: Erkekler zoru sever bu kesin. Fakat siz her şeyin fazlasının zarar olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Eğer erkeği çok fazla uğraştırırsanız bir yerden sonra pes edecektir ve seks için uğraşmayı bırakacaktır. Belki bir daha denemez bile.

Kafa karıştırmak: Sizden hoşlandığından adınız gibi emin olduğunuz bir erkek sizi reddedince bu hoşunuza gider mi? İşte aynı şey erkekler içinde geçerlidir. Sizin onu çok sevdiğinizi biliyor fakat siz tarafından reddedilmek onu incitecektir ve seksten soğutacaktır. Sırf reddetmek için onu reddetmeniz onu bir daha yatakta göremeyeceğiniz zaman anlamına gelecektir.

Kaba davranışlar: Erkekler esip gürleyen bir bayandan haz etmezler. Ona kadınlığınızı belli edin bir erkek gibi davranmayın. Kaba davranışlar size ve ilişkinize zarar verebilirler.

Baskın karakter: Herkesin kendisine göre davranışları ve düşünceleri vardır tabi ki normal olarak onunda. Ona annesi gibi davranarak direktifler vermeniz pek hoşuna gitmeyebilir tabi eşinizi bu konuda iyi tanımanız gerekmektedir.


Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir