tartışma

Eşinizle Daha Fazla Birlikte Zaman Geçirme Yolları


Günümüzde çiftler, çalıştığı için birbirine çok fazla zaman ayıramamaktan şikayet ediyor. İki tarafta çalıştığı zaman ev işlerini ve yemek hazırlığını tek bir kişi üstlendiği zaman ne kendisine vakit ayırmaya vakti kalıyor ne de eşi ile ilgilenmeye vakti kalıyor. Bu nedenle evliliklerde iş bölümü yapmak oldukça önemlidir.

Eşlerin birbirine hem ev işlerinde hem de diğer işlerde yardım etmesi sonucunda eşlerin birbirine ayıracakları daha çok vakti kalır. Her işi tek başına bir kişi yaptığı zaman hem yorulur hem de saatlerce işlerin bitmesi için uğraşır ve gece geç saatlerde işi bittiğinde de hemen uyumak ister. Bu nedenle eşler, birbirine daha çok zaman ayırmak için en ufak zamanları bile değerlendirmelidir.

Eşiniz ile daha çok zaman geçirmek istiyorsanız hafta sonlarına fazla iş bırakmamaya özen göstermeli ve bu vakti sadece birbirinize ayırmalısınız. Ayırdığınız bu vakti ise daha kaliteli nasıl geçirebileceğinizi planlamalı, kimi zaman evde film izlemeyi tercih ederken kimi zaman da birlikte yeni yerler görmeyi ve yepyeni anılar biriktirmeyi denemelisiniz. Bu sayede evlilikler daha eğlenceli ve güzel geçecektir.

Eşlerin birbirine karşı daha anlayışlı olması ve birbirine elinden geldiğince yardım etmesi, kendilerine daha çok zaman kalmasına yarar. Eşiniz ile yalnız kalmak istediğinizde onu alıp yemeğe çıkarabilir ve onunla romantik bir gece geçirmek için güzel bir organizasyon ayarlayabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir