Eski Sevgiliyi Unutmanın Yolları


Yaratılıştan beri insanlar bir aşk heyecanı içinde ve neticesinde bazı acılar çekmektedir. Günümüzde bu canlı hayat tablosu akabinde aşk da büyük bir gelişme kaydetti. Leyla ile Mecnun mesnevisinden aşkların ömrünün üç yıl olduğu iddiasının ortaya atıldığı kitaplara uçurumların olduğu büyük bir boyut oluşturuldu.

Ergenlikle başlayan karşı cinse büyük ilginin oluşma evresi neticesinde bir çok ilişkiyi de başlatmaktadır. Deneyimlerle oluşan bu süreç zamanla birlikte bir çok gelişmeyi de beraberinde getirmektedir. Özellikle çok sık kavga etme ve ayrılmak için zemin hazırlamak konusunda bir çok can sıkıcı durum yaşanmaktadır. Kimin haklı olduğundan, en çok arayanın kim olduğundan, o yanındakinin kim olduğuna bir çok sudan sebepten de ilişkiler bir gün bitmektedir.

Eski sevgiliyi unutmak için bu yaşanan durumu travma haline getirmemek gerekir. Eskiler elbette ki hayatın bir parçası ve bunu değiştirmek imkansızdır. Bu düşünceleri olumlu bir yöne çevirip gelecek beklentilerini artırmak hayatın geri kalanı için en mükemmel plan olacaktır. İlişkilerde çoğu zaman bir kişi diğerinden çok yıpranır. O yıpranan kişi olmamak için mücadele etmek gerekir. Her şey mükemmel yürüyemez ve düşüp yeniden kalkmak her zaman tekdüze bir hayattan kırk kat daha iyi olacaktır. Geçmişi sürekli gündeme getirmek hem yaşanılan anı hem de çevredeki insanları kötü etkileyecektir. Eski sevgiliyi unutmanın yolları beyinde başlar ve biter.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir